BÜYÜKÇEKMECE NAKLİYAT

Büyükçekmece evden eve nakliyat

Büyükçekmece evden eve nakliyat

Büyükçekmece, İstanbul'un batısında bulunan bir ilçesidir. Doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle güneyde Marmara Deniziyle çevrilmiştir. Yüzölçümü 196 km²'dir. 1987'ye kadar Çatalca'ya bağlı bucak merkeziyken ilçe olmuş ve 2009'daki idari yapılanma değişikliklerine kadar Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerine komşu olmuştur. Bu yılda yapılan değişikliklerde Gürpınar, Beylikdüzü (eskiden Kavaklı) ve Yakuplu beldeleri Beylikdüzü; Esenyurt ve Kıraç beldeleri Esenyurt; Bahçeşehir beldesi de Başakşehir ilçelerine bağlanınca ilçenin alanı büyük ölçüde küçülmüş, yalnız lağvedilen Çatalca'nın Muratbey ve Silivri'nin Celaliye-Kamiloba beldelerinin katılımıyla batı yönünde ilçe genişlemiştir. Ayrıca lağvedilen Tepecik, Mimarsinan ve Kumburgaz beldelerinin mahalleleri de Büyükçekmece Belediyesi sınırlarına katılmıştır.

Büyükçekmece'de Türkiye'nin 1., Avrupa'nın 3. en yüksek TV kulesi, Türkiye'nin en büyük sergi alanı TÜYAP bulunmakta ve Büyükçekmece yazlık kent olduğu için uzun bir sahili, alışveriş merkezi, çarşısı, tarihi eserleri, 5 yıldızlı hotelleri, tiyatrosu, spor salonları, parkları ve su parkı vardır.

19 Mayıs evden eve nakliyat, Ahmediye evden eve nakliyat, Alkent 2000 evden eve nakliyat, Atatürk evden eve nakliyat, Bahçelievler evden eve nakliyat, Batıköy evden eve nakliyat, Celaliye evden eve nakliyat, Cumhuriyet evden eve nakliyat, Dizdariye evden eve nakliyat, Fatih evden eve nakliyat, Güzelce evden eve nakliyat, Hürriyet evden eve nakliyat, Kamiloba evden eve nakliyat, Karaağaç evden eve nakliyat, Kumburgaz evden eve nakliyat, Mimarsinan evden eve nakliyat, Muratbey evden eve nakliyat, Muratçeşme evden eve nakliyat, Pınartepe evden eve nakliyat, Türkoba evden eve nakliyat, Ulus evden eve nakliyat, Yenimahalle evden eve nakliyat, Çakmaklı evden eve nakliyat